Provoz školy od 24. 5. 2021

Od pondělí 24. 5. 2021 se provoz školy obnovuje v plném rozsahu v prezenční formě. 

Osobní účast žáků je podmíněna povinným testováním dle platného mimořádného opatření - preventivní antigenní testování jednou týdně. test musí žák absolvovat první den příchodu do školy. Test platí pro účely školy vždy do pátku.

Testování na odborném výcviku a domově mládeže probíhá dále ve stejném režimu. Testování na teoretické výuce proběhne první vyučovací hodinu týdne v příslušné třídě. Pozdě příchozí se budou testovat na učebně číslo 14 a zdrží se jejich příchod do výuky. Žáci dostanou potvrzení o absolvovaném testu, kterým se budou do pátku prokazovat. V případě že žák nebude na první hodině bude testován hned první den nástupu do školy - žák má povinnost se hlásit na vrátnici školy.

Instruktážní video k testu naleznete zde.

Testovat se nemusí žáci kteří: doloží pozitivní PCR test na COVID-19 od kterého neuplynulo 90 dnů a zároveň uplynula doba izolace, nebo doloží certifikát o ukončeném očkování, kdy od poslední dávky vakcíny uběhlo 14 dní, nebo doloží výsledek testu od poskytovatele zdravotnických služeb, který není starší 48 hodin. 

Pro žáky starší 15 let platí povinnost nosit v prostorách školy a na pracovištích respirátor FFP2 bez výdechového ventilku, nebo odpovídající ochranu dýchacích cest (nanorouška FFP2, respirátor KN95).

V případě, že má žák zájem donést si vlastní test na COVID-19 (například ze slin) je to školou umožněno. 

Za dodržení následujících podmínek:

1) test je uveden v seznamu ministerstva zdravotnictví k možnému použití laickou osobou zde 

2) žák si test vykoná pod dohledem zaměstnance školy (většinou příslušného učitele).

Domov mládeže - normální režim + testování jednou týdně + respirátory ve společných prostorách.

Školní jídelna je pro žáky otevřena za dodržení platných mimořádných opatření.