1.3.2023 se konalo školení Beauty Store pro žákyně tříd F1.K, F2K aF3.K pod vedením lektorky Lindy Borovkové.13.10. 2022

Dne 12. 10. se konalo školení "Laminace obočí". Zúčastnili se žákyně ročníku F1.K, F2.K, F3.K. 

Školení obsahovalo teoretickou část, poté ukázku na modelce. Následně si každá žákyně  proceduru vyzkoušela vzájemně ve dvojici. Naučily se v dnešní době velmi žádanou službu. Získaly pro sebe sadu na práci a certifikát o proběhlém školení.

29.3. 2022 Laboratorní příprava mýdla - předmět materiály

Žákyně 3.ročníku  si na základě teoretických poznatků experimentálně vyzkoušely zásaditou hydrolýzu = zmýdelnění.


3. 3. 2022 Krevní skupiny a první pomoc - projektové vyučování v předmětu zdravověda

Žákyně 2. ročníku  pod vedením paní Mgr. Chýlkové si připomněly základy první pomoci (resuscitaci) a pomocí testu na zjištění krevní skupiny si zjistily z krve svoji krevní skupinu.


25.01. 2022 Školení  k přístrojové technice

Na středisku kosmetických služeb proběhlo zaškolení ke kosmetickým přístrojům DERMAQUA, DERMA elektroporace a DERMAFIGH, které škola zakoupila k výuce. Paní Ing. Dvořáková (Derma Institut Praha) velice trpělivě studentkám vše předvedla a odpovídala na kladené dotazy. Přístroje budou velikým pomocníkem nejen pro studentky, ale také pro klientky, které se přijdou nechat na kosmetiku ošetřit. "


24.1. 2022 Novinka

Kosmetické ošetření v našem salonu provádíme pomocí přístrojové techniky: aquapeeling/hydrodermabraze, elektroporace DERMAELEPO, ultrazvuková špachtle.

Přístrojová ošetření nemají za účel klasické kosmetické ošetření nahradit, ale zvýšit jeho účinky.

1. Aquapeeling/hydrodermabraze

Přístroj funguje na bázi podtlaku a vody obohacené vodíkem.

Funkce:

  • Čistí ucpané póry včetně černých teček, roztoče, prach i šupinky mrtvé kůže
  • Zlepšuje vylučování olejů a vyrovnává přirozenou pH kůže
  • Eliminuje akné, jizvy po akné a zvětšené póry
  • Hydratuje a prozařuje pleť
  • Zlepšuje elasticitu kůže, pomáhá vyhlazení a redukci jemných vrásek
  • Kůže lépe odolává volným radikálům
  • Stimuluje krevní oběh

2. Elektroporace DERMAELEPO

  • Je to bezbolestná, neinvazivní metoda účinnější a hlubší penetrace.
  • Využívá vysokoenergetických pulsů generovaných bipolárními proudy k otevření průduchů mezi buňkami. Tyto průchody slouží jako vstup pro aktivní ingredience do pleti. Pro určité druhy aktivních látek s velkými molekulami, jako např. kyselina hyaluronová, kolagen, atd, je nemožné proniknout hlouběji do pleti.
  • Pomocí elektroporace a otevření průchodů se i tyto větší molekulární látky penetrují hlubší vrstvy pokožky.

3. Ultrazvuková špachtle

Ultrazvuková špachtle generuje ultrazvukové vlny s frekvencí 25-30 tisíc pulzů za sekundu, které při kontaktu s pletí působí do hloubky pórů a důkladně ji vyčistí. Přístroj je šetrný k pokožce a jeho použití je bezpečné a bezbolestné.

·       čistí hluboko do pórů

·       účinné látky mohou lépe pronikat do pokožky

·       stimuluje proces obnovy buněk a tvorby kolagenuDne 15. 11. 2021 se konal další projektový den na téma Novinky v první pomoci, který byl určen žákyním II. ročníku oboru Kosmetické služby. Výuka byla vedena zajímavou a co nejvíce praktickou formou (ukázky, nácviky, simulace). Každá ze zúčastněných dostala prostor k dostatečnému osvojení základních dovedností se zaměřením na život zachraňující úkony. Opakovaným použitím různých situací získaly sebedůvěru a schopnost opravdu pomoci v reálné situaci. Žákyně si prakticky osvojily principy poskytnutí PP.     

         


Dne 25. 10. 2021 se realizoval projektový den - Novinky v první pomoci. 

Výsledkem bylo získání komplexu znalostí a zejména praktických dovedností. Smyslem byl trénink, zažití jednotlivých postupů se zaměřením na život zachraňující úkony, nikoli záplava faktů, odborných termínů. Výuka byla zaměřena na prožití různých reálných modelových situací odrážejících skutečnost.

 IMG_3702.jpg
IMG_3702.jpg

jpg, 121.4 KB

IMG_3716.jpg
IMG_3716.jpg

jpg, 224.5 KB

IMG_3717.jpg
IMG_3717.jpg

jpg, 222.7 KB

IMG_3719.jpg
IMG_3719.jpg

jpg, 259.4 KB

IMG_3723.jpg
IMG_3723.jpg

jpg, 184.0 KB