Gastro Labe 2024

Ve čtvrtek 18. 4. 2024 proběhl již VIII. ročník soutěže mladých kuchařů, číšníků a cukrářů. Místem konání se již tradičně staly prostory OC Pivovar.
Soutěžilo se ve třech kategoriích:

Sekce kuchařů - Vegetariánský hamburger
První místo obsadili soutěžící ze Střední školy gastronomické a hotelové Praha - Braník, jmenovitě Štěpán Čermák a Matěj Váňa s celkovým počtem 658 bodů. Na druhém místě bodovala SŠ Antala Staška v Lomnici nad Popelkou, kterou zastupovala Lucie Mauermanová a David Škola. Tito soutěžící získali 581 bodů. Na třetím místě skončila pořádající Střední škola řemesel a služeb Děčín, kterou reprezentovala dvojice Kateřina Moudrá a Viktor Jeništa s počtem bodů 572.

Sekce cukrářů - Realistický dort
Na prvním místě se umístily zástupkyně ze Spojené školy v Ružomberoku, Timea Červeňová a Iveta Žigová se 106 body.
Na druhém a třetím místě skončila Střední škola řemesel a služeb Děčín. Druhé místo získalo 104 bodů v podání Ivety Mikové a Natálie Strnadové. Třetí místo připadlo Sáře Polákové a Julii Tarabové s 90 body.

Sekce číšníků - Obsluha a příprava polévky
První místo vybojovala Lenka Chybová ze Střední školy řemesel a Služeb Děčín se 707 body. Na druhém místě se umístila Kateřina Perriová ze SPŠ a SOŠ gastronomie a služeb Most se 703 body. A třetí místo připadlo Adéle Čapkové z SŠPHaS Litoměřice, která získala 691 bodů.

Děkujeme všem soutěžícím a jejich týmům, poradcům, učitelům, porotcům soutěže i návštěvníkům. Vítězům gratulujeme!